Napadlo ma napísať tento článok pretože som v poslednej dobe na instagrame objavil niekoľko obdivuhodných umelcov s ktorými by som sa s vami rád podelil. Celá desiatka v mojom zozname sú digitálny 2D ilustrátori, ktorí obhajujú svoj jedinečný umelecký štýl, čo je vec, ktorá ma celý život fascinuje, nakoľko sa pokladám za veľmi eklektického dizajnéra, ktorý ten svoj štýl zatiaľ nenašiel. Zaujímavosťou môjho zoznamu je fakt, že tu uvádzam veľké mená, ale aj vychádzajúce hviezdy, takže poďme na to.

Sláva prostredníctvom instagramu ako nové médium prostredníctvom ktorého sa môžete stať slávnym a uznávaným umelcom.

 1. Robin Eisenberg @robineisenberg
  Robin je výnimočná umelkyňa z Kalifornie, ktorá prostredníctvom svojho instagramu získala už cez 600 tisíc sledovateľov. Vo svojom umení zobrazuje najmä ženské krivky, sexuálne hry a sci-fi, no nájdeme aj kúsky ktoré odrážajú aktuálne dianie vo svete. Jej štýl je farebný, divoký, a tak trochu mystický.
  Spolupracovala s rôznymi značkami z ktorých zaujme najmä Vans a obchod so sexuálnymi hračkami, pre ktorý tvorila ilustrácie na mieru. Nenechajte si Robin ujsť, s vysokou frekvenciou prináša nové ilustrácie a skvelú dávku inšpirácie.
 2. Gustavo Perg @heyperg
  Pokiaľ by ste sa chceli dozvedieť viac o Gustovi, mali by ste vedieť, že pracuje ako Art Director v Brazílskom São Paule. Svoj voľný čas zvyčajne obetuje grafickému dizajnu a ilustráciám.
  Z jeho tvorby je zrejmé že sa inšpiruje ázíjským štýlom a Mangou. Jeho štýl je ponurý, s tmavšími farbami inšpirovaný High-Tech Cyberpunkom. Aktuálne má na konte cez 7000 sledovateľov. Sleduj ho tu.
 3. Kanioko @kanioko
  Brazílec (Brazílka?) vystupujúci pod menom Kanioko má rád čistotou, geometriu nevšedné tvary a uletenú kombináciu farieb. To znie ako pekný gýč, ale spolu to z istého dôvodu dáva zmysel a tvorí jeho typický štýl. Hybaj sledovať jeho tvorbu, pretože si zaslúži viac ako 7 000 sledovateľov.
 4. Taka @taka_illustration
  O Takovi bolo ťažké nájsť niečo osobnejšie. Jeho štýl je hravý, používa sýte farby a hrubé linky. Jeho tvorba je predovšetkým 3D, ale nájdu sa aj kúsky v 2D a preto sa vyskytol v tomto zozname.Taka už mal šancu spolupracovať so streamovacov službou Twitch, inzertnou stránkou Gumroad a inými veľkými menami. Onedlho jeho počet sledovateľov presiahne číslo 6000, pomôž mu v tomto boji o priazeň pokračovať.
 5. Vladimir Hadzic @vlddmrr
  Grafický dizajnér a ilustrátor zo Srbska uchvátený geometriou, retrom, bledými farbami a zvláštnou typografiou to je Vladimir Hadzic. Jeho ilustrácie pôsobia ako plagáty, alebo obaly na niečo z iného sveta. Aktuálne mieri na hranicu 10k sledovateľov, takže ho obdarte svojim sledovaním jeho účtu.
 6. Marylou Faure @maryloufaure
  Marylou sa špecializuje na dizajn originálnych postavičiek, jej grafický štýl obohacujú výrazné farby a divoké kompozície. Francúzska ilustrátorka a umelkyňa Marylou Faure (podobné ako Malika Favre, že?) vdychuje svojim dielam radostný, trochu drzý, ale hravý Vibe.
  Marylou sa zaujíma o rôzne sociálne a etické problémy, tie ju doviedli ku spolupráci so svetovými značkami ako UN – Organizácia Spojených národov, ale aj mnohé iné populárne značky ako Nike, MTV, Lewis, Snapchat, Google a instagram samotný. Jej aktuálny počet sledovatelov je cez 80 000. Pridajte sa k stádu tu.
 7. Hattie Stewart @hattiestewart

Hattie vyštudovala Kingstonskú univerzitu v Londýne. Má za sebou spolupráce s kreatívcami ako sú Roman Coppola a hudobníkmi ako SZA, Ariana Grande a Kylie Minogue. Jej štýl má sýte farby, vizualitu, ktorá pripomína typické otvorené ústa loga skupiny Rolling Stones. Sama seba prehlasuje za ‘profesionálnu čamáračku’ s výnimočným a hravým štýlom ilustrácií, ktorý presahuje do sveta reklamy, umenia a módy.

Jej súčasný štýl sa vyformoval zo základov jej komerčných projektov ako “Doodle bombing”, ktoré aktívne tvorí od roku 2010. Jej práce sú výrazné a experimentálne, vyhýbajúc sa bežným otrepaným štýlom. Jej aktuálny počet sledovateľov čochvíľa nak.l-
razí na magické číslo 100 000, bežte Hattie sledovať.

 1. Super Freak! @super__freak

Super Freak (Dan Whitehouse) je ilustrátor z Birminghamu, ktorého pri kresbe najviac inšpiruje Pop Art, animáky a ľudia.
Výsledkom toho je, Super Freak si vyvinul šialený štýl ktorý sa zameriava na paletu základných farieb,
čudácke postavičky a štipka tatkovského humoru. Vkročte do tohoto divného a úžasneho sveta ilustrácií a už nikdy sa nebudete chcieť vrátiť.

 1. Tess Smith-Roberts @tesssmithroberts

Ilustrátorka Tess pôsobí v Londýne kde študuje na Kingston School of Art. Používa jasné a sýte farby kombinované s jednoduchými kompozíciami, vďaka ktorým rozprávedá svoje príbehy. Ku jej postavičkám neodmyslitelne patria dve čierne bodky v podobe očí a jedna rovná linka pre ústa.

Skoro detská estetika a špecifická farebná paleta, ukrýva jej svojský štýl. Autenticita, ktorou Príbehy ktoré Tess rozpráva cez svoje ilustrácie, sú z veľkej časti výsledkom jej vlastných skúseností zo štúdia v Hamburgu a Barcelone, ale inšpiráciu hľadá aj v príbehoch svojich priateľov. Dajte jej follow, jej počet sledovateľov je v tomto momente 141 000.
hello@tesssmithroberts.co.uk

Karan Singh @madebykaran

Karan Singh je Austrálsky umelec, ktorý momentálne žije v Amsterdame.
Študoval priemyselný dizajn a umelecom sa stal vlastnou pomocou. Posledných 9 rokov sa zameriaval na vizuálne umenie a ilustrácie.
Inšpiráciu pre svoje kresby čerpal z grafického dizajnu, op-artu, minimalizmu a vlastných pocitov. Jeho široká zbierka prác je hravou interpretáciou minimalizmu, výnimočne presahujúcej do priestoru cez grafické vzory a ich opakovanie.

Zaujímavosťou je, že počas svojej profesionálnej kariéry pracoval z viacerých miest ako Tokyo, New York, Malmö, Sydney, Melbourne a teraz Amsterdam. Uvediem niekoľko klientov s ktorými spolupracoval. Sú to napríklad Instagram, Adobe, IBM, Apple, Air BnB, Nike a skupina OK Go. Pridajte sa k jeho 71 000 sledovateľom, čaká ho ešte veľká budúcnosť.

Bonus.
Gabriele Brombin @coral_fields
To je všetko z nášho zoznamu, pridávam ešte abstraktné digitálne maľby futuristického zjavu od Gabriela Brombina. Takéto obrazy si viem živo predstaviť u seba doma, alebo v nejakej štýlovej prevádzke. Jeho počet sledovateľov je len 1285, tak prosím, podporte jeho originálny štýl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *